top of page

eKnihovna je portál a e-shop s e-knihami, audioknihami, e-magazíny a katalogy u kterého se klient rozhodl postupně rozvíjet sortiment o další témata jako obrázky, videa, filmy, kurzy apod. Starší design eshopu už přestával vyhovovat požadavkům a tak se rovnou rozhodl i pro nový a modernější vzhled. 

U starého designu byl problém že neměl nic charakteristického, zapadal do průměru a my potřebovali aby přilákal spoustu nových klientů. Tento problém se nám podařil vyřešit nejen novým designem webu ale i novým logem.

ek1.jpg
skica.jpg

SKICY

Jelikož i já, i klient měl několik nápadů, jak by logo mohlo vypadat, nejdříve jsem se pustil do hrubých skic všech nápadů.

Z nich jsem vybral 6 finálních, které vypadali nejlépe a měli nejlepší myšlenku. Klienta jsem pak nechal vybrat variantu, která eKnihovnu nejlépe vystihuje.

ek4.jpg
skica2.jpg

U klienta jasně vyhrál symbol "e" stylizovaný do play tlačítka. Hlavně kvůli novému zaměření portálu na všechny multimédia.

V elektronické podobě jsem ho ještě trochu vyladil a vznikl jednoduchý, originalní a snadno zapamatovatelný symbol, který stačí doplnit o lehkou typografii a super logo je na světě.

ek2.jpg
ek3.jpg

INTERNETOVÉ STRÁNKY

Jak už jsem říkal nejdůležitější byl nový, přepracovaný web. Barvy jsme zachovali ze starého designu, ať nemateme staré zákazníky. Jinak ale nezůstal kámen na kameni. Designem jsem se chtěl odlišit od konkurence která vsázela na úplně čistý minimalismus. Jednoduchý styl jsem se pro odlišení rozhodl obohatit o vrstvy papíru na pozadí. Díky tomu by design neměl zapadnout mezi ostatní a klienti by si ho tak neměli plést - což byl také jeden z požadavků.

ZÁVĚR

Internetové stránky mají momentálně v rukách programátoři a logo už se využívá i na dalších materiálech. S klientem probíhala spolupráce maximálně hladce, což jde na výsledku myslím hezky vidět. Věřím že až se dodělá web budeme dál spolupracovat abychom prezentaci portálu vyšvihli co nejvýš.

bottom of page